591623-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och organisationsrådgivning – Konsultstöd inom kategoristyrning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd inom kategoristyrning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom kategoristyrning, innefattande metodstöd, rådgivning, stöd vid genomförande av kategoriinitiativ samt implementering och förvaltning av kategoristrategier samt utbildning inom kategoristyrning och närliggande områden. Tjänsterna ska genomföras i samverkan med Uppdragsgivaren och anpassas utifrån verksamhetens behov och kategoristyrningsprocess.
Intern identifierare: 8-190081-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Konsultstöd för kategoristyrning samt utbildningsinsatser kopplade till detta. Volymer är angivna i Upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 1936760-0
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Särskilda kontraktsvillkor (1)
Beskrivning: Framgår av upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 1946564-1
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation- obligatoriska krav (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom kategoristyrning och strategiskt inköp samt tillhörande utbildningsinsatser. Uppdragets närmare omfattning och krav framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1946565-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor (1)
Intern identifierare: 1946566-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsvillkor (1)
Intern identifierare: 1946567-4