Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av teknikkonsulttjänster för projekt Resecentrum
Referensnummer: 2021/1027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar framtagning av gestaltningsprogram och förslagshandling samt projektering av systemhandling och bygghandlingar för genomförande av Detaljplan Stenungsund Resecentrum för Beställaren. Uppdraget omfattar även framtagande av mängdförteckningar. Handlingar ska projekteras för en utförandeentreprenad med en generalentreprenör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen