Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stortryck
Referensnummer: HASAB 682/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
-Storbildstryck, inkluderat vepor
-Mässmaterial och montrar (inte byggda montrar utan monterutrustning/material)
-Foliering
-Enklare fasta skyltar inomhus och utomhus
-Utomhusexponering under event
-Fasadvepor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22900000 Diverse trycksaker, 34928472 Skyltar, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen