591705-2019 - ResultatSverige-KINNA: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och sand
Referensnummer: 19/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser:
— Slitlager
— Bärlager
— Förstärkningslager
— Stenmjöl
— Flis
— Makadam
— Kallasfalt
— Sandningssand
— Putssand
— Gjutsand
— Leksand (EU-sand)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14211000 Sand, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen