591748-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Möbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbruk av möbler inom kontor och offentliga miljöer
Referensnummer: 125/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar nedanstående varor och tjänster för återbruk. För vidare information om upphandlingens omfattning, se punkt "Omfattning och avgränsning" under respektive delområde.
• Delområde A - Begagnade möbler och möbelrenovering
Avser begagnade möbler inom kontor och offentliga miljöer och kan inkludera renoveringstjänster i samband med möbelköpet.
• Delområde B - Projektledare och inredningsarkitekt för återbruksprojekt
Avser projektledare och inredningsarkitekt för projekt gällande återbruk av möbler och inredning inom kontor och offentliga miljöer.
• Delområde C - Möbelrenovering
Avser renoveringstjänster för möbler och inredning inom kontor och offentliga miljöer, skola och förskola.