2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nationell upphandling PD-(L)1-hämmare 2026
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar rekvisitionsläkemedel inom gruppen PD-(L)1-hämmare, ATC L01FF.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117944:Lot:1