Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takrenovering
Referensnummer: 22/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Renovering av papptak på Bjuröhallen, ca 14.500 m2 samt renovering av papptak på Panna 4, ca 3100 m2.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261910 Takreparation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen