591792-2020 - ResultatSverige-Örebro: Läkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lymfterapeutiska behandlingar
Referensnummer: 20RS499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser lymfterapeutiska behandlingar avseende manuellt lymfdränage till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen