591889-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Godshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: RS210182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att den ska leda till goda möjligheter för Region Halland samt deltagande bolag att avropa flyttjänster med en hög kvalité till en attraktiv kostnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen