591892-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stabilitetskontroll belysningsstolpar
Referensnummer: KS 2022/0593
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende Stabilitetskontroll belysningsstolpar.
Uppdraget avser stabilitetskontroll av belysningsstolpar på gator och vägar i Norrköpings kommun. I uppdraget ingår även att utföra kontroll av lininfästningar i väggar eller stolpar, samt att vid behov tillhandahålla erforderliga skyltvagnar, skyddsfordon och provningskonsult för konsultationer.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) anbudsgivare. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34928520 Lyktstolpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget för mer info.