Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Välfärdstjänster - Larmmottagning och välfärdsteknik, Norrköpings och Linköpings kommun
Referensnummer: UH-2019-248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänster och produkter för larmmottagning och väfärdsteknik, där upphandlingen genomförs med två anbudsområden, ett för respektive upphandlande myndighet (kommun), Linköpings och Norrköpings kommun. Upphandlingscenter genomför upphandlingen på uppdrag av de upphandlande myndigheterna, där handläggningen tas över av kommunerna från 2020-01-01. Syftet med upphandlingen är att skapa förutsättningar för en trygg och säker trygghetslarmkedja, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumenten.
Välkommen med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Välfärdstjänster - Larmmottagning och välfärdsteknik, Norrköpings kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Välfärdstjänster - Larmmottagning och välfärdsteknik, Linköpings kommun
Del nr: 2