592-2017 - ResultatSverige-Umeå: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning och coaching inom försäljning.
Referensnummer: 16156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Uminova Innovation stimulerar entreprenörer och kreativa människor att testa och utveckla sina affärsidéer och bygga växande företag. Därför vänder vi oss till företagsamma människor från akademi och näringsliv i Umeå och regionen. Uminova Innovation stödjer aktivt våra kunder i innovationsutvecklings-processen. Vi ger support vid utveckling av idéer nya metoder, processer, tjänster och produkter samt kommersialisering av dessa, såväl nationellt som internationellt.
Vi upphandlar nu Utbildning inom försäljning, business to business, Utbildning inom behovsanalys samt Support via säljcoachning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del A:1 – Utbildning inom försäljning, business to business och Del A:2 – Utbildning inom behovsanalys
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del B- Support via säljcoachning, bransch Life Science
Del nr: 2
Del C- Support via säljcoachning, bransch Kulturella och kreativa näringar (KKN)
Del nr: 3
Del D- Support via säljcoachning, bransch ICT
Del nr: 4
Del E – Support via säljcoachning, bransch Cleantech
Del nr: 5