592106-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Skogsbruk inklusive leveranser av virke och biobränsle
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkogsbruk inklusive leveranser av virke och biobränsle
BeskrivningIntresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet ("UM"), behov av skogsbruk inklusive leveranser av virke och biobränsle.
Intern identifierareMoe 647/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtalsvillkor
BeskrivningRamavtalsvillkor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeverantörsprövning
BeskrivningLeverantörsprövning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTilldelningskriterier
BeskrivningUM kommer att anta det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet som uppfyller samtliga obligatoriska krav. Ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att utvärderas på grunden pris, det vill säga det anbud som lämnat lägst totalpris. Har flera leverantörer lämnat samma lägsta totalpris ska lottning tillämpas för att särskilja anbuden.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAdministrativa villkor
BeskrivningAdministrativa villkor