Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisiontjänster
Referensnummer: SFI-2019-3815
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser i första hand årlig revision per räkenskapsår, som i nuvarande form infaller första veckan i februari samt förvaltningsgranskning, som sker i november. Uppdraget omfattar även tilläggstjänster i form av revisionsnära rådgivning samt fristående rådgivning. Revisionens uppdrag omfattar granskning av verksamhet med en budgetomsättning på drygt 500 MSEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen