Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: KLF2021/205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att tillhandahålla Luleå kommuns behov av externa tryckeritjänster vid större volymer som vid massutskick, samt tryck av Luleå kommuns Lokal tidning Vårt Luleå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2