592250-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rikstäckande ramavtal städtjänster, 20 separata avtal
Referensnummer: ÅM2022-386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Åklagarmyndigheten har för avsikt att upphandla flera ramavtal genom öppet förfarande.
Nedan finns städer/ orter där åklagarkammrarna/kontoren är belägna:
Luleå, Gällivare Sundsvall Gävle Falun, Västerort, Södertörn och söderort, Eskilstuna, Västerås, Uddevalla, Karlstad, Norrköping, Nyköping, Borås, Jönköping, Västerås, Växjö, Karlskrona, Helsingborg, Kristianstad,Visby