See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling från dynamiskt inköpssystem (DIS) rörande Kontrollansvarig Projekt
Beskrivning: Vi söker en kontrollansvarig (KA) för att bistå byggherren (Norrvatten) med att säkerställa att bygg-, rivnings- eller markåtgärder utförs enligt gällande lagstiftning, föreskrifter och beslut enligt Plan- och bygglagen (PBL) i projekt. Se upphandlingsunderlaget för detaljer. Välkomna med era anbud!
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: NV2025-334
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000