2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhålls- och anpassningstjänster för datorhallar
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling av följande tjänster till NAISS/LiUs superdatorhallar (ramavtalet har två tjänsteområden): 1: Kontroll av utrustning och underhållstjänster 2: Lokalanpassningar och tekniska projekteringar
Intern identifierare: LiU-2026-00962
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000