2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem samt webb för besökande
Beskrivning: Sollentuna kommun - inköp av bibliotekssystem med tillhörande tjänster
Intern identifierare: KFN-2024/00036
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
Ytterligare klassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bibliotekssystem samt webb för besökande