Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: UH 2019/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet, vid behov, ska kunna avropa hela eller delar av kampanjer eller andra större, sammanhållna uppdrag inom området kommunikation och marknadsföring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen