2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskiner och tillhörande tjänster skärande bearbetning - Borlänge
Beskrivning: Borlänge kommun söker nu leverantör av manuella och CNC-styrda fräsar och svarvar samt tillhörande programmerings- och simuleringsmjukvara, anpassade för industriutbildning och pedagogisk användning. Maskinerna ska användas i skolmiljö i Borlänge kommun för att utbilda elever inom skärande bearbetning, CNC-programmering, simulering och maskinteknik. Välkoma med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116875:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42630000 Verktygsmaskiner för metallbearbetning, 42600000 Verktygsmaskiner