See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling 2024 Yttre lackering av X61-tåg åt Skånetrafiken
Beskrivning: Västtrafik AB (organisationsnummer 556558-5873), inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud i Upphandling 2024 Yttre lackering av X61-tåg åt Skånetrafiken. Upphandlingen omfattar upprustning av alla passagerarstolar och utvändig lackering av 5 fordon av modell Coradia X61, för att fordonen skall återlämnas efter en längre tids inhyrning från Skånetrafiken.
Intern identifierare: 1-253-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: NAMN Obligatoriska krav