See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mejeriprodukter
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla mejeriprodukter enligt bifogad bilaga 2. Anbudsprislista för beställarens enheter inom skolverksamhet, servicehus, centralkök med flera för succesivt uttag under avtalstiden. Leverans sker till gemensam samlastningscentral belägen i Kalmar. Se fullständiga villkor under punkt 1.5.4 Leverans. Beställaren uppskattar den totala inköpsvolymen per år till cirka 16 MSEK.
Intern identifierare: 2024-07
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris