592556-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster HSL-personal
Referensnummer: VOF 36/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inhyrning av HSL-personal (legitimerad arbetsterapeut, fysioterapeut och sjuksköterska).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3