See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upprustning U2 X61
Beskrivning: Västtrafik AB (organisationsnummer 556558-5873), inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud i Upphandling 2023 Upprustning U2 X61. Upphandlingen omfattar upprustning av alla passagerarstolar och utvändig lackering av 22 fordon av modell Coradia X61, för att fordonen ska vara attraktiva för resenärerna och bibehålla fordonens värde.
Intern identifierare: 1-743-23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upprustning av alla passagerarstolar och utvändig lackering av 22 fordon av modell Coradia X61, för att fordonen ska vara attraktiva för resenärerna och bibehålla fordonens värde.
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upprustning av alla passagerarstolar och utvändig lackering av 22 fordon av modell Coradia X61, för att fordonen ska vara attraktiva för resenärerna och bibehålla fordonens värde. Det är ett kontrakt.