592763-2021 - ÄndringSverige-Växjö: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Växjös vardagsrum (stationshus)
Referensnummer: U-21-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård av Växjös vardagsrum. Växjös vardagsrum är en allmän mötesplats som kommer att fungera som en social knutpunkt för invånare och besökare.
Omfattning
Upphandlingen avser daglig lokalvård- se bifogade ritningar och beskrivningar. Total städyta är 2224 kvadratmeter.
Förbruknings- och städmaterial ska ingå i offererat pris. Sanering/akutstädning, se punkt 3.7 periodisk rengöring, se punkt 4.11 och klotter, se bilaga C4 Omfattning, punkt 2, ska också ingå i offererat pris.