592847-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Gaser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gas och hyra av gasbehållare 2020
Referensnummer: GNU 2020/151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser gas, gasblandningar, gasolprodukter och hyra av flaskor/behållare samt tillhörande servicetjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Gas och gasbehållare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser, 09100000 Bränslen, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster, 65210000 Gasdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ozonreducerande produkter och luktsatt syre
Del nr: 2