2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagning av fraktionen matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning
Beskrivning: Uppdraget innefattar bland annat att enligt beställarens krav ta emot och behandla utsorterat matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning, Resursutvinning Stockholm. Matavfallet ska behandlas genom rötning för framställning av biogas samt biogödsel.
Intern identifierare: 23SVOA1300
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mottagning av fraktionen matavfall från Beställarens eftersorteringsanläggning