2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmedling bokning av annonser
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förmedling/bokning av samhällsinformation via annonser och bilagor till dagstidningar, samt digital annonsering via webben och sociala medier. Annonsering ska kunna ske lokalt samt nationellt.
Intern identifierare: 15552
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Förmedling bokning av annonser