59295-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Arkitekttjänster
BeskrivningSankt Kors planerar och utför flertalet ombyggnationer och nybyggnationer och verksamhetsanpassningar om året. Arbetsuppgifterna består i att bistå med arkitekttjänster under hela byggskedet. Detta innebär hyresgästmöten, skisser/förstudier, projektering, medverkande på och under projektet förekommande möten samt upprätta relationshandlingar.
Intern identifierare25/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000