592999-2019 - ÄndringSverige-Åkersberga: Bussar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linjetrafik med buss
Referensnummer: 2019-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla linjelagda bussresor för Österåkers kommun. Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.