See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ventilation
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för servicearbeten, avhjälpande underhåll, reparationer samt om och tillbyggnadsprojekt gällande ventilationsarbeten. Upphandlingen omfattar arbeten både inomhus och utomhus för tillbyggnader, ombyggnader samt renoveringsarbeten.
Intern identifierare: ABV 2024/0132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Informationsfrågor