2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blackebergsvägen etapp 2 och 3
Beskrivning: Upphandlingen avser en groventreprenad på Blackebergsvägen, Blackebergsbacken samt Ljunglöfsvägen innefattande markarbeten, ledningsförläggningar och sanering.
Intern identifierare: E2026-02288
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Blackebergsvägen etapp 2 och 3