593308-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Elmateriel
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1051 Grossist för El och stadsnät materiel
Referensnummer: TI 2019-1051 3450, 3451, 3452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grossistleverans av material för El och stadsnät för i huvudsak Telge Nät AB. Upphandlingen omfattar även övriga helägda Telge bolag samt option avseende Södertälje Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31170000 Transformatorer, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 32420000 Nätutrustning, 32560000 Fiberoptiska material
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen