593399-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och skor
Referensnummer: 2021-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Beställarens behov av arbetskläder och skor.
Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör.
Avtalsvärdet uppskattas vara 1 MSEK per år.
Avtalstiden är som längst åtta år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen