593400-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Hantverks- och konstmateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild och formmaterial
Referensnummer: 3.3.2- 153/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37800000 Hantverks- och konstmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av produkter inom bild- och formmaterial, hobbymaterial och visst textilslöjdsmaterial till den skapande konstnärliga delen av undervisningen i skolan och förskola samt även för andra verksamheter inom Stockholms stad.