593401-2020 - ÄndringSverige-Helsingborg: Biblioteksböcker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksmedia
Referensnummer: 90/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22113000 Biblioteksböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tryckta böcker och ljudböcker på svenska, minoritets och utländska språk, samt musik, film och spel till kommunerna inom samarbetet Familjen Helsingborg. Upphandlingen omfattar bibliotek och skolbibliotek samt filialer inom Helsingborg, Bjuv, Båstad, Höganäs, Klippan, Landskrona, Perstorp, Svalöv, Ängelholm, Åstorp och Örkelljunga.