593403-2020 - ÄndringSverige-Norrköping: Programvara för tidsredovisning eller personal
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personalsystem
Referensnummer: 3.2.1-2020-16734
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket genomgår för närvarande en digital transformation för HR processer i syfte att nå en ökad grad av digitalisering och automatisering.
Med anledning av detta genomför Migrationsverket en upphandling av ett personalsystem för intern drift. Avtalsvärdet är uppskattat till omkring 18 000 000 SEK för avtalets inledande tre (3) år, uppskattningen utgör inte en garanti för ersättning.