593403-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse entreprenader inom särskilda fackområden – Totalentreprenad installera UV-desinfektion på utgående dricksvatten vid Galgbacken vattenverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTotalentreprenad installera UV-desinfektion på utgående dricksvatten vid Galgbacken vattenverk
BeskrivningTotalentreprenad installera UV-desinfektion på utgående dricksvatten vid Galgbacken vattenverk, i en ny överbyggnad på befintlig ventilkammare. UV-anläggningen dimensioneras för ett maximalt flöde på 480 m3/h.
Intern identifierareHMAB 2024/1124.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Ytterligare klassificering (cpv): 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTotalentreprenad installera UV-desinfektion på utgående dricksvatten vid Galgbacken vattenverk