2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synundersökningar och bildskärmsglasögon
Beskrivning: Arbetsgivaren har skyldighet att tillhandahålla regelbundna synundersökningar och särskilda arbetsglasögon, som är utprovade för bildskärmsarbete, om synundersökning visar att sådana behövs och att glasögon för normalt bruk inte kan användas. Se AFS 2023:11, 3 kap, 14 § Då Regionens medarbetare är lokaliserade över hela länet efterfrågar vi leverantör som är lokaliserad på någon eller flera av orterna Kungsbacka, Varberg, Falkenberg och/eller Halmstad.
Intern identifierare: RS241693
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85160000 Optikertjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000