593434-2019 - ResultatSverige-Linköping: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för ramavtal av hyresmaskiner så som maskiner, liftar, bodar, handverktyg m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31600000 Elektrisk utrustning, 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 34223400 Släp- och påhängsvagnar av husvagnstyp, 42000000 Industrimaskiner, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen