Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital projekthantering och datasamordning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en digital projekthanteringsansvarig (DP-ansvarig) för projekten ”Nytt Reningsverk i Gävle” och ”Vattenförsörjning Mon”.
Funktionen ska tillhandahålla stöd vad gäller funktionella rutiner och verktyg för hantering av digital information i projektens processer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71248000 Projektövervakning och dokumentation, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen