Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamic mechanical analysis (DMA) equipment
Referensnummer: V-2023-0076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH is seeking tenders for Dynamic mechanical analysis (DMA) equipment for determination of elastic and viscose repose of a material to the oscillating load at different temperatures and frequencies/times.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Purpose of procurement