2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal ventilationsarbeten
Beskrivning: Järfällahus AB genomför en ramavtalsupphandling för avrop avseende ventilation service och underhåll inom Beställarens fastighetsbestånd. Entreprenaderna är av karaktären reparations-, underhålls-, installations- och ombyggnadsarbeten. Uppdrag kan vara av såväl mindre som större omfattning. Arbetena avser bland annat planerat och felavhjälpande underhåll samt akut underhåll.
Intern identifierare: 24/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Byggservice och skadeåtgärder