Huvudsaklig CPV-kod 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Österlen VA upphandlar ramavtal Utredning av Tillskottsvatten.
Ramavtalet ska omfatta rökning och färgning av ledningsnätet för att finna fastigheter och rännstensbrunnar i gatan som har sitt dagvatten kopplat till spillvattennätet samt brunnsinventering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45332200 VA-arbeten, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen