593557-2021 - ResultatSverige-Växjö: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafiklednings- och realtidssystem
Referensnummer: 20RGK1768
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
En leverantör som kan leverera en helhetstjänst som innefattar ett trafiklednings- och realtidssystem med diverse tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48810000 Informationssystem, 48813200 System för passagerarinformation i realtid
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen