593695-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Diverse ytbehandling
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal beläggningsarbeten
Referensnummer: KSN-2022-00907
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal beläggningsarbeten. Uppdraget avser fräsning och beläggning av gator, gång- och cykelbanor och mindre anläggningsjobb i samband med beläggningsarbeten för successivt avrop under avtalstiden.