Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala tjänster
Referensnummer: 20/215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Nationalmuseum (NM) inbjuder intresserade leverantörer till att inkomma med ansökan om deltagande i upphandling av ramavtal avseende Digitala tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72316000 Dataanalys, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen