Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstgräs till Ekebyskolan
Referensnummer: KSN-2019-03387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39293300 Konstgräs
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt konstgräs till Ekeby konstgräsplan - Samordna upphandlingen med Sportfastigheter som också ska beställa ett nytt konstgräs till en av deras konstgräsplaner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39293300 Konstgräs, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser, 77314100 Anläggning av gräsmattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen