59377-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar – Fabriksnya containrar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFabriksnya containrar
BeskrivningUppdraget omfattar leverans av fabriksnya stålcontainrar. Containrar/positioner enligt bilaga "A. Containrar" utgör utgångspunkt för vad som kan efterfrågas vid avrop. Avrop kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning (FKU).
Intern identifierareKS 2024/0893
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
Ytterligare klassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelViktning containrar
BeskrivningIfyllningsblankett bilaga "A. Containrar"
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificering
BeskrivningKvalificeringsdel